Zadanie 5

Jakie możliwości zatrudnienia mam po skończeniu szkoły? – dokonanie rozeznania rynku pracy poprzez przeprowadzenie analizy ofert pracy w okolicznych Urzędach Pracy, w Internecie i ogłoszeń w lokalnej prasie.

Uczniowie klas trzecich wyszukiwali oferty pracy wykorzystując różne źródła informacji. Poszukiwania pracy zaczęli od Internetu – tu publikowanych jest najwięcej ofert. Młodzież odwiedzała: portale rekrutacyjne, strony firmowe pracodawców, fora dyskusyjne, serwisy społecznościowe, strony agencji pośrednictwa pracy i serwisy branżowe. Uczniowie otrzymali od doradcy zawodowego publikacje Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie zawierające konkretne adresy internetowe oraz zostali zapoznani z mobilną aplikacją WIRTUALNY DORADCA .WUP. LUBLIN.PL, gdzie można prześledzić oferty pracy w interesujących zawodach we wskazanych powiatach województwa lubelskiego. Korzystaliśmy także z nieocenionej i niezwykle skutecznej metody poszukiwania pracy – nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcą podczas wycieczek zawodowych do okolicznych zakładów pracy.

W poszukiwaniu ofert i rozeznaniu na rynku pracy w dniu 15 października 2015 r. uczniowie klas 3al, 3kz, 3ez wzięli udział w Dniu Kariery 2015 zorganizowanym wspólnie przez Wydział Ekonomiczny UMCS, Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Lubelską Fundację Rozwoju oraz Business Link Lublin.

Wydarzenie przebiegało pod hasłem „Przedsiębiorczy absolwent – wsparcie na starcie” i odbyło się na Wydziale Ekonomicznym UMCS Pl. Marii Curie Skłodowskiej 5

Podczas Dnia Kariery, oprócz targów pracy, odbyła się konferencja promująca przedsiębiorczość   i zachęcająca absolwentów do zakładania własnych firm. Młodzież wzięła udział w warsztatach tematycznych w zakresie autoprezentacji na rynku pracy, kreatywnej przedsiębiorczości, planowania ścieżki rozwoju zawodowego i modeli biznesowych, czyli „przekuwania” pomysłu biznesowego w skuteczne działania biznesowe. W wydarzeniu udział wzięły także osoby, które otrzymały wsparcie finansowe na rozpoczęcie własnych działalności gospodarczych. Podzieliły się one informacjami z własnego doświadczenia odnośnie ubiegania się o środki na biznes.

Honorowy Patronat nad Dniem Kariery 2015 objęli: Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk i Rektor Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej prof. dr hab. Stanisław Michałowski.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Agnieszka Najda, Monika Grum, Daria Traczyńska-Polonis, Michał Pawlak.

Przykładowe zdjęcia z uczestnictwa w Dniu Kariery

Przykładowe zdjęcia z zajęć poświęconych poszukiwaniu ofert pracy dla zawodu technik informatyk

Reklamy
%d blogerów lubi to: